Meteoservis 1.03 pro Android – další drobná vylepšení

Nová verze této aplikace pro sledování a předpověď počasí přináší několik “kritických” úprav a novinek, zejména v oblasti nastavení aplikace. Odstraňuje také většinu nešvarů, na které jste nás upozornili v prvních dnech vydání. Další funkce a možnosti budou samozřejmě přibývat i nadále.


Pro ty, kdo netuší co Meteoservis je, je zde odkaz na oficiální stránky projektu, kde se lze o této freeware aplikace pro Android a Windows Mobile vše dozvědět.

Meteoservis
Jsme rádi, že už po pár dnech si získal Meteoservis v komunitě Android uživatelů své příznivce. K dnešnímu dni, což je jen pár dnů od vydání úplně první verze, používá aktivně tuto aplikaci přes 3000 uživatelů Android telefonů. Samozřejmě že víme o mnoha dalších omezeních, problémech a nedostatcích, ale snažíme se postupně aplikaci zdokonalovat a problémy odstraňovat. I proto nám spíš pomůže i váš vstřícný přístup a pomoc s řešením problémů, než kibicování a nesmyslné požadavky některých “uživatelů”.

Meteoservis prostě není, nebyl a asi nikdy ani nebude tou klasickou stupidní aplikací, která umí zobrazit pár barevných ikon. Meteoservis je skutečná předpověď počasí, určena jak nadšeným meteo-amatérům či nadšencům, tak i obyčejným lidem, kteří by rádi měli na svém telefonu kvalitní a erudovanou předpověď a ne jen její parodii ve formě cool obrázků. Na pozadí aplikace stojí i naše webová služba, která například radarová data shromažďuje a optimalizuje, aby jejich objem byl co nejmenší a hlavně, aby tato data byla dostupná i při výpadku zdrojového serveru tj. např. ČHMÚ atd. K čemu je vám totiž informace o počasí, kterou nemůžete mít dostupnou na telefonu i když nejste připojení k Internetu nebo má zdrojový server problémy? Ano, úplně k h…u!

Meteoservis
Novinky ve verzi 1.03
Ale dobře, článek o principech aplikace Meteoservis právě píšu a už brzo jej tady najdete. Teď pojďme k novinkám, které přináší nová verze. Myslím, že není třeba jít do všech detailů, takže si popíšeme v krátkosti změny od úplně první verze aplikace. V tichosti vydaná verze 1.01 opravovala zejména problém s nefungující aktualizací dat u některých přístrojů. Následující body již opravdu představují novinky ve verzi 1.03 kde jak vidíte, se prakticky veškeré změny projevily v menu (nabídce) nastavení aplikace:

• Hlasitost zvuku aktualizace je nyní závislá na hlasitosti upozornění (notification)
• Možnost vypnutí zvuku aktualizace (výchozí nastavení: vypnutý)
• Možnost vypnutí upozorňovacího dialogu před manuálním stažením hlavních dat
• Možnost vypnutí logování (zatím nechávejte spíše zapnuté)
• Oprava kinetického scrolování (nyní jde scroll zastavit)
• Title-bar je stále zobrazen (aplikace již není fullscreen)

Meteoservis Meteoservis

Teď už nezbývá než si aplikaci Meteoservis stáhnout a nainstalovat. Jak je u Androidu obvyklé, aplikaci najdete také na Android Marketu, odkud ji lze standardním způsobem nainstalovat. Pro pokročilé uživatele je určena možnost přímého stažení APK souboru na stránkách projektu.


Oficiální stránky projektu (kompletní popis aplikace, stažení APK, příspěvky)
Android Market (PC nebo instalace přímo z mobilu)
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku


A nezapomeňte: Aplikace Meteoservis je šířena jako freeware, je tedy zcela zdarma. Příspěvky jsou samozřejmě vítány a budeme rádi když na další vývoj, údržbu a provoz projektu přispějete jakoukoliv částkou.

1 komentář Meteoservis 1.03 pro Android – další drobná vylepšení

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>