Marshall Skins – změňte si čekací kurzor na vašem PocketPC

Svému PocketPC miláčkovi jsme už pořídili nový háv ve formě vymazlené Today výchozí obrazovky, nainstalovali několik zajímavých plug-inů pro zobrazení toho či onoho a upravili jsme si možná i fonty, jen abychom se odlišili a podle svých představ si prostředí systému Windows Mobile upravili. Jen ten hloupý standardní čtyřbarevný “čekací” kurzor ala rotující Windows logo nám pořád pije krev a nehodí se nám do krámu. Dnes je čas to změnit.

mwc
U klasických Windows PC je běžné a jednoduché si standardní sadu kurzorů změnit podle libosti a mít místo klasických přesýpaček, třeba klusajícího koníka. U operačního systému Windows Mobile to ale tak jednoduché není a zvolit si jiný ksichtík pro onen kurzor (vlastně spíše statický čtvereček) oznamující zaneprázdněnost programu či systému je normálnímu uživateli znemožněno. Už v dobách mého Qteku 8310 jsem měl zálusk si onen “čekací čtvereček” změnit, leč nevěděl jsem jak. A dodnes vlastně ani nevím. Pro majitele PocketPC (a nyní tedy už i pro mne) tady ta možnost je a nic vám už nebrání si podle svých představ sladit i tento standardní systémový prvek, například se svým barevným schématem.

Spíše jen náhodou jsem narazil na stránky jednoho autora, který se zabývá výhradně skinováním Windows Mobile aplikací a v jeho portfoliu najdete, kromě dalších zajímavých počinů, hlavně skiny a aplikace pro změnu standardního wait-kurzoru. A teď dvě zprávy, jedna dobrá, druhá už horší – jak to tak bývá. Dobrá je, že aplikace jsou k dispozici zdarma, jako freeware. Autor vám bude samozřejmě velice vděčný za jakýkoliv příspěvek. Ta horší zpráva je, že se to celé točí kolem PocketPC a nic z toho, o čem tu dnes mluvíme, není (alespoň zatím) k dispozici pro Smartphone zařizení.

Na stránkách autora najdete několik produktů, všechny pro PocketPC s OS Windows Mobile 5 a výše. Po najetí myškou na daný produkt se vám jeho detailní popis zobrazí. Nás ale dnes zajímá hlavně “Marshall WaitCursor Skin” sekce. V nabídce je několik různě provedených variací na čekací kurzor. Stačí si vybrat, stáhnout si jej (standardní CAB instalátor), naistalovat (nejlépe do paměti přístroje) a provést soft-reset zařízení. Celá tato procedura je bezproblémová a nezaznamenal jsem sebemenší problém či nestabilitu. Prostě jednoduché a alegantní řešení pro toho, koho už ohrané standardní rotující logo Windows nebaví.

mwc
Ještě zajímavější věc se skrývá pod názvem MWC2 hned v první sekci Applications. Jde o nástroj, který vám umožní si vytvořit a provozovat vlastní wait-kursor dle libosti. Za onou zkratkou se totiž opět skrývá “Marshall Wait Cursor”. K dispozici ke stažení máte dokonce i několik již hotových kurzorů tzv. “MWC CursorPack 1”. Lahůdkou tohoto software je i to, že s pomocí MWC2 si můžete vytvořit také kurzor s trasparentním pozadím, čímž se dá zbavit toho čtverečku, ve kterém je standardně kurzor na obrazovce prezentován – viz obrázek vpravo pocházející z mého HTC Cruise s kurzorem “přesýpaček”.

Pomocí aplikace MWC2 si můžete zvolit jaký kurzor budete chtít a také nastavit některé parametry jeho zobrazování. Vlastní tvorbu jednotlivých obrázků, ze kterých se animovaný kurzor skládá, tento program neřeší – to musíte provést v nějakém grafickém editoru. Jako vodítko vám ale perfektně poslouží již hotové a existující kurzory, které najdete v jednotlivých podadresářích ve složce MWC2. Ke každému kurzoru je přidružen i tzv. konfigurační soubor, kde můžete například také nastavit dobu prodlevy (tedy čas) před zahájením animace kurzoru, tedy jakousi rychlost odezvy a nebo i umístění (pozici) kurzoru na obrazovce, a nastavit tak jeho zobrazování kdekoliv, ne jen klasicky ve středu displeje jako dosud. Chápu, že práce s MWC2 je spíše pro pokročilejší uživatele a hračičky, kteří rádi tvoří něco nového, ale nic obtížného to není ani pro méně zdatné uživatele s trochou inteligence.

Marshall Skins aplikace a skiny vám tak dávají možnost si podle svých představ dotvořit i poslední článek prostředí, který až dosud vzdoroval. Nic vám už nebrání pořídit si třeba modrý kurzor k modrému pozadí vaší Today obrazovky. Používání ani výkon vašeho PocketPC to samozřejmě neovlivní, ale pro ten pocit dokonalosti, který pak budete mít, to rozhodně zato stojí, ne? Tak do toho, kdo si hraje, nezlobí …

1 komentář Marshall Skins – změňte si čekací kurzor na vašem PocketPC

  • Trident One

    A KDE JE TA KLASIKA?
    ====================
    Všechno je to hezké, ale stále jde o nahrazení jednoho strašného kurzoru jiným strašným. Proč prostě není k mání animovaná varianta, která funguje na klasických desktopech, tzn. malé, decentní a přitom intuitivní přesýpací hodiny. Když jsem si utilitku nainstaloval, brzdila mi system místo statického terčíku statická spirála.. Šla z mého PDA velmi brzy. V nabídce je sice skin klasickou ariantu připomínající, ale je jen pro ty, kdo se frajeří s VGA displayem (nechci se nikoho dotknout, ale z běžné vzdálenosti odpovídající úhlopříčce PDA rozdíl mezi 320×240 a 640×480 okem nepoznáte. poznáte to však na čtyřnásobných HW nárocích, díky nimž je mnoho 3D akcí nespustitelných, zatímco na QVGA problém nemají. to jen na okraj). Takže mne to neoslovilo.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>