Poslední komentáře

    No comments.

Letní update aplikace Meteoservis 2.83 pro Windows Phone

Tato letní aktualizace přináší, kromě obligátních oprav drobných chybiček, zejména možnost nastavit si výchozí stránku, která bude zobrazena jako první po spuštění aplikace. Další vylepšení se týkají radarových snímků ČR a SR. Nastavená průhlednost je nyní zohledněna i v přehledu a obrysy území u podkladové mapy byly zvýrazněny pro ještě lepší čitelnost.


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis, na rozdíl od většiny běžných aplikací, pracuje přímo s výstupy numerických modelů a výsledek pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Meteoservis tedy nečerpá údaje o předpovědi z jiných meteo-serverů či webů, ale sám interpretuje výstupy numerických modelů. Meteoservis je zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone 7.x/8.x a Google Android. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.


Vylepšeno bylo zobrazení radarových snímků v přehledu tj. na stránce Aktuální stav počasí. Úroveň průhlednosti radarových snímků nastavená na stránce zobrazení detailu snímku je nyní také použita pro zobrazení na této stránce. Pro úplnost připomínám, že úroveň průhlednosti je společná pro všechny snímky a nelze ji nastavit odděleně. Další drobnou novinkou je, že obrysy území ČR a SR u podkladové mapy radarových snímků byly, na základě vašich žádostí, zvýrazněny pro lepší čitelnost.

Zcela novou vlastností aplikace je možnost nastavit výchozí stránku, která bude zobrazena jako první po spuštění aplikace. Vaši oblíbenou stránku si jako startovní můžete jednoduše nastavit v nabídce Nastavení v sekci Zobrazení. Po spuštění aplikace tak můžete přímo zobrazit stránku s přehledem počasí na další dny a grafem a nebo třeba stránku s aktuálním počasí a radarovými snímky apod.

Meteoservis Meteoservis

Tolik tedy zběžný popis novinek. Všechny nové funkce a možnosti jsou dostupné i u bezplatné Lite edice. Přeji hodně radosti a užitku z používání aplikace.

Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store, které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace a sledování počasí na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>