Klientské centrum UPC: s problémy nám nevolejte

Dobrý den, dovolali jste se do klientského centra společnosti UPC. Pro přiblblé informace o doporučovaném restartu modemu stiskněte jedničku. Chcete-li nezávazně pokecat s našim arogantním technikem, stiskněte dvojku. Máte-li jakýkoliv jiný problém s funkčností služeb UPC, prosím zavěste. Zase parodie, ano, přiznávám. Nicméně můj druhý zážitek s pracovníky technické podpory pro UPC Internet je spíše tragédií a nic jiného než humorné pojetí si nezaslouží.

Po několika týdnech relativně stabilního připojení, jimž předcházel můj první kontakt s klientským centrem UPC, přišly opět horší časy. Už pár dní před oním dnem D, měl UPC Internet několik, často jen krátkodobých výpadků (v řádu minut) a poté přišel jeden unikátní totální výpadek, trvající celý den. To nefungovalo vůbec nic. Ani Internet ani televize ani nic. Ok, beru, prý sesuv půdy v Hošťálkovicích a dotklo se to nejen mé lokality ale celého města ba i kraje. Další den bylo vše v pořádku, ale bohužel jen jeden den. A vše samozřejmě začalo zcela nevinně, jako vždy. Vše fungovalo, Internet svištěl a najednou, jako by hexnšus dostal, nic. Kouknu na modem, ledky magoří a tak chvíli vyčkávám. Po pár minutách přijdu z cigára a modem vesele poblikává signalizujíce, že je všechno OK. Jenže ouha. Nebylo.

Už stav, kdy jsem nebyl schopen se dostat do webového rozhraní administrace kabelového modemu Motorola byl zarážející. Zkusím tam pinknout (ping na adresu modemu) ale ani ťuk. To bolo vola-aké čudné. Zkontroluju modem a ten stále signalizuje OK stav. Tak fajn, řekl jsem si a vyrval ho ze zdi, znovu zapojil do zásuvky a tím ho resetoval přesně podle instrukcí z klientského centra UPC. Celkem dlouhou chvíli mu to trvalo než proběhly všechny inicializační kroky, jako získání downstream kanálu, upstream kanálu a poté IP adresy skze DHCP. Vše vypadalo dobře, dokonce jsem se již dostal i do onoho webového rozhraní administrace a odsud sledoval průběh inicializace modemu. Jenže jen do chvíle, než modem vše dokončil, zablikal všemi ledkami a považoval vše za vyřízené. Najednou, jako když utne, zase prd, ani webové rozhraní ani ping na modem, nic. To už bolo kurva čudné.

A najednou objevuji informaci (u adaptéru síťové karty) “invalid IP address” tedy neplatná IP adresa. Šup, skočila tam 0.0.0.0 a můj VoIP router Sipura se samovolně z toho zmatku resetoval (je taky připojený na onen kabelový modem, kvůli internetové telefonii). To už jsem byl dožraný. Opakované restarty modemu nic nového nepřinesly, pokaždé tam skočila neplatná IP adresa přidělená DHCP servem resp. samé nuly a můj VoIP adaptér se pořád, v pravidelných intervalech, restartoval. Až najednou změna, IP adresa se nastavila na (teoreticky) správné hodnoty. Jenže mé problémy stále přetrvávaly. Nejenom, že nefungoval přístup ven tj. do Internetu, ale stále jsem se ani nebyl schopen dostat či dopinkat od sebe (z mého PC) na kabelový modem. A taky proto jsem se rozhodl ještě jednou podstoupit volání na technickou podporu UPC, i když jsem z toho, po minulé zkušenosti, neměl moc radost.

První, co mne překvapilo, bylo to, že už zrušili hlášku o počtu zákazníků, kteří se dovolali před vámi, kterou jsem využil jako hlavní motto mého předchozího článku o UPC podpoře. Prostě nic, teď už se nedozvíte jestli jste 53. nebo přijdete na řadu za pár minut. Sakriš, že by ten článek někdo z UPC četl… No nic, nechme plané kecy, četl nečetl – ale možná by měl, ale nic to na mém problému neřeší. Tak zpátky. Po nezbytném čekání, než automat odkecá své, jsem se dostal k poslechu hudby (lze-li to tak nazvat) signalizující, že jsem v pořadníku. Dám jim deset minut říkám si interně, ale nemělo to ani tak dlouho trvat. Po pár minutách se totiž opět restartoval můj VoIP adaptér (asi zase totálně odrovnaný nulovou IP adresou) a já si rval vlasy, že jsem ho blbec nevypojil a nevolal přímo. Už jen “píp, píp” a byl jsem slušně a spisovně řečeno v řiti. A můžu volat znovu, kua, že já blb na to nepomyslel. A tak se i stalo, volám znovu a tentokrát je mi nabídnuto: “voláte-li ve stejné záležitost vícekrát, stiskněte jedničku”. Nabídku přijímám a po pár sekundách už zase poslouchám uklidňující hudbu.

A kupodivu to netrvalo moc dlouho a na druhé straně se ozval člen technické podpory. A až v tu chvíli si uvědomuji, že jsem v tom svém rozčilení a rychlosti stále nevypojil onen VoIP adaptér, a že tak můžu zakrátko očekávat jeho restart, a že zase bude všechno tam, kde záda strácí své slušné jméno. Jenže co dělat, vypojit ho za jízdy je blbost, to bych hovor ukončil okamžitě. A tak jsem se rozhodl hrát vabank. Jenže jsem stihnul sotva vylíčit můj problém a pán řekl něco jako “tak otevřete ovláda…” a adapter se restartoval a hovor byl u konce. Nechtějte být v tu chvíli u mně doma, všude kurvy lítaly – ještě štěstí, že tu nebyly děcka. Konečně tedy odpojuji adaptér a ověřuji aktuální stav, jestli se náhodou už vše nespravilo – nespravilo. Ale k mému údivu najednou zvoní telefon a onen pán z UPC mi volá sám zpátky na moje číslo. Nevěřím vlastním uším. A tak můžeme pokračovat z našem rozhovoru, kde mu popisuju situaci, podobně, jako jsem vám to popsal na začátku článku.

UPC
Pán se jal vše začít ověřovat. Opět ignoruji, že mě má za IT debila a důrazně ho prosím, aby řekl co chce vědět a nedělal mi prvotní představení systému Windows. Vše ověřil a zjistil, že mi byla jejich DHCP serverem IP adresa přidělena a tedy je vše v pořádku. Takže proč to teda nefunguje a proč se ani nemůžu dopinkat na modem, ptám se. Máte zřejmě poškozené ovladače síťové karty, zní imbecilní odpověď. Ne, už je to tu zase, říkám si v duchu, stejně jako minule začíná hledání chyb na straně klienta. Přeinstalujte si ovladač síťové karty, hlásá neustále. A já odpovídám: takže najednou mi jako odejdou ovladače na mém notebooku, stolním počítači i routeru, jo? To už tady jednou bylo a já vám říkám, že tím to prostě není. Není pravděpodobné, že by se tak stalo z ničeho nic a najednou na třech zařízeních. Nechápe, ignoruje a pořád žvaní a dál mele ohranou písničku o ovladačích. Kurva jsem se dožral. Znova mu vše vysvětluju, připomínám minule diskutovaný problém, ale s volem nic nehne. Stále prohlašuje: máte přidělenou IP adresu (nezájem že nefunkční) a z naší strany je vše v pořádku – přeinstalujte si ovladač síťové karty. To k ničemu nepovede, říkám, problém je jinde, pomužete mi nebo jste tu jen na okrasu, začínám pěnit. Myslel jsem, že volám na technickou podporu a očekávám, že budu mluvit s někým kompetentním, kdo tomu trochu rozumí. Přestaňte mi odpovídat podle příručky a začněte konečně pracovat. Jako debil: z naší strany je vše v pořádku – přeinstalujte si ovladač síťové karty, zní z telefonu. Fajn, tak mi řekněte znovu vaše jméno. Jaromír Šípek. Díky. Není zač. To teda není, odpovídám a zavěšuji.

Takže k čemu nám je technická podpora, klientské centrum, když nejsou schopni a ani ochotní řešit problémy mimo jejich stupidní šablony otázek a odpovědí. Na hovno, klidně si odpovím sám. Dovolat se tam je o nervy a účet za telefon. Od firmy takového rozměru a ambic bych čekal bezplatnou linku a ne normálně zpoplatněné pražské telefonní číslo. Ale abych nebyl zcela neobjektivní (a taky vám tu story dovyprávěl) je i zde vidět, že vše záleží je a jen na lidech. Za asi tak 10 minut jsem nevydžel a volal jsem tam znovu. Ja vím, jsem naivní blázen a magor, ale já to prostě udělal. A udělal jsem dobře, jelikož jsem alespoň neskončil s tím zdrcujícím pocitem bezmoci a s přesvědčením, že klientské centrum UPC tvoří jen ignoranti, kteří nic neumí. Releativně brzo jsem přišel na řadu a vše řešil s jiným pánem. A ten byl evidentně v lepší kondici. Po sérii nezbytných testů sice prohlásil, že neví co dál, že něco takového tu ještě neměli. Ale to přece nevadí! Přiznal barvu, nebál se to říct a nesváděl všechno na nebohého klienta. Naopak, navrhl, že bude kontaktovat pracoviště v blízkosti mé lokality a pokusí se něco zjistit či sjednat nápravu. Nechápal jsem, šok, konečně se něco začne dít. Dokonce deklaroval, že se sám ozve s výsledky šetření na můj mobil.

A světe div se, on se opravdu ozval. Bylo to v době, kdy už mi UPC Internet fungoval, a oznámil mi, že už by mělo být vše funkční. Že byl nějaký problém v datové síti a že vůbec netušil, že by něco takového mohlo nastat a že vše již technici vyřešili. Tleskám, to alespoň vypadá jako technická podpora. Dokonce mi během hovoru prozradil, že nyní už není ani nutno registrovat MAC adresu karty či zařízení za modemem na stránkách UPC, jak bylo nutností donedávna, ale že stačí jen po výměně zařízení (jiná karta, počítač nebo router) restartovat modem. Je to tak, na vlastní kůži ověřeno. Dobrý to člověk.

A světe div se, UPC Internet, jako vždy, začal sám od sebe fungovat po pár hodinách. To fakt nechápu, sakra vždyť jsem ani nepřeinstaloval ten ovladač síťové karty …

Přečtěte si také: Kdo se bojí, nesmí k UPC

474 komentářů Klientské centrum UPC: s problémy nám nevolejte

 • Jasně, a to si myslíte, že to bude stačit? Pochybuju, zvláště pokud svůj úmysl prezentujete takto a hlavně, na špatném místě.
  Připravte si podklady pro exekutora – co nevidět k vám dorazí.

 • Martin

  5 let sem ty lidi píšou , tomu se snad ani nedá věřit… 🙂 Jak vidíte tak jich je v ČR asi i víc, ale určitě to vtip není … bohužel.

 • enkhmaa dagva

  dobrý den. prosim o zrušení zasílání korespondenčniho vyůčtovaní a žádám o posílání vyůčtovaní na e-mailovou adresu.dekuju dagva enkhmaa.

 • Jana Krusberská

  Dobrý den ráda, nevím z jakého důvodu,ale za měsíc listopad a prosinec jsem nedostala fakturu za UPC internet.Ráda bych aby se to co nejrychleji vyřešilo,nerada bych,aby jsem se dostala mezi dlužníky a to né svou vinou.Prosím kontaktujte mne na mém tel.čísle,k vám se bohužel nedá dovolat, snad kdybych telefon měla půl hodiny na uchu. Děkuji Krusberská

 • No a to je přesně ono…je nutno vydržet a přikrmit tak nenasytné UPC prostřednictvím takřka stále obsazené a placené linky klientského centra.

 • Dan

  Dobrý den, vypovědět smlouvu musíte písmně 2 měsíce do předu k poslednímu dni v měsíci, a zaslat poštou. Tak to mi to bylo řečeno na klientském centru. Má zkušenost s UPC…. Byl jsem klientem 3roky a měsíčně jsem cáloval 1 600kč Po třech letech jsem smlouvu ukončil tak jak popisuji na hoře.Dále jsem se dotazoval kam mám vrátit modem a septobox, paní mi řekla že se mi ozvou stím, kde mám zařízení odevzdat, 2 měsíce se nic nedělo a najednou ejhle,dorazila mi upomínka že jsem nevrátil zapůjčené a zařízení a a se smluvní pokutou na 2000kč a pokud zařízení nevrátím do 7 dnů napaří mi dalších 5000kč. Tak že tak vám UPC poděkuje svým zákazníkům. UPC už nikdy!!!!!! Cibulka

 • jana

  stale se mi kostickuje obraz,stale jen platim hovory a je to porád stejne,pry musimm volat jen v tu dobu co je porucha.misto aby se podivali na signal

 • iveta

  posilam vam moji email matejckovaiveta@seznam.cz koukám že vás všichni chválí

 • Bedřich Pokorný

  Podle smlouvy 15648461 mám zapojen internet a TV. Jsem s vašimi službami spokojen, avšak měsíční platba v současné výši 1256 Kč/měsíc je pro nás jako důchodce neúnosná. Můžete mi nabídnout nějaké řešení ? Uvažuji s přechodem na satelit a Wolfnet, který je pro senióry velmi výhodný.
  Předpokládám odpověď mailem.
  Děkuji.

 • Bedřich Pokorný

  Odpovědi jsem se nedočkal, dotaz proto opakuji znovu:
  Podle smlouvy 15648461 mám zapojen internet a TV. Jsem s vašimi službami spokojen, avšak měsíční platba v současné výši 1256 Kč/měsíc je pro nás jako důchodce neúnosná. Můžete mi nabídnout nějaké řešení ? Uvažuji s přechodem na satelit a Wolfnet, který je pro senióry velmi výhodný.
  Předpokládám odpověď mailem.
  Děkuji.

 • A já opakuji znovu, že tady nejste na stránkách společnosti UPC a tudíž brečíte na špatném hrobě. Doporučuji očního popřípadě kurz Internetové gramotnosti a hlavně se obracejte na UPC.

 • jan

  kdy asi tak budou nove pořady

 • Woody

  Já snad sním či bdím, opravdu je úroveň české inteligence nebo spíš idiocie tak mimo, že lidé píší své stížnosti na soukromý web??To se mi snad zdá lidé proberte se!! Ale jinak sem se docela zasmál, bylo to velice zajímavé čtení a proto navrhuji, aby příští článek byl o bankách nebo bankomatech, lidé by sem aspoň psali čísla karet s jejich piny.. :o) Co ty na to admine?? :o) za tejden by sme si mohli koupit nové fáro :o) Jinak článek hodnotím na 1 a diskuzi na 1*..

 • Taky jsem o tom uvažoval….-:)
  admin (Hujer)

 • Pagáčová Marta

  Protože jsem začátkem letošního roku chtěla zrušit UPC, byla mi nabídnuta měsíční platba 380 Kč. Ovšem platím se vším 400 Kč, a to je pro mě jako důchodce hodně. Chci proto zrušit UPC a přejít ke konkurenci. Pagáčová Marta, Dunajská 5, Brno

 • Riegr František

  Sdělte mi prosím číslo a banku nového inkasního účtu

  Děkuji

 • Jako že mi pak pošlete prašule na můj privátní účet?

 • František TAX

  Dnes jsem obdržel SMS,že jsem neprovedl změnu účtu pro platbu za TV od vaší společnosti.Nebyl jsem o změně informován.Poslední změnu jsem provedl dne 23.7.2007 a to ve prospěch účtu” 3983815/0300.Nevím o jakou změnu se v současné době jedná. Korespondenční adresa: František Tax,Šrámkova 273 29301 Ml.Boleslav.

 • No a s takovým přístupem, kdy něco píšete na soukromé blogy se to ani nedozvíte…

 • host

  nutno podoknou ze bys mel napsat na web ze stranky nepatri UPC protoze kvalita misleni naseho naroda je takova ze 70 % prispevku si mysli ze jsou na technicke podpore UPC …divim se ze nema u nas UPC oficialni forum ..oproti jinym zemim

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>