Když je někdo vůl, nepracujte s ním

Když je někdo vůl, nepracujte s ním. Tak zní pátá z 26 zásad Klubu přátel dobré pohody baviče Petra Novotného, které jsem si kdysi vytiskla. Potud je to celkem vtipné, zvláště když je s grimasami sobě vlastními prezentoval on sám. Ale nejde teď o baviče, nechci naštvat jeho případné odpůrce. Tragédií je totiž ona životními útrapami vzniknuvší myšlenka sama. Jo, kdyby to tak šlo.

To by jeden musel být přinejmenším na té úplně nejvolnější volné noze, nebo už raději v penzi, aby se nepohodlnému volovi vyhnul zcela. Na pracovišti s větším, no, taky asi i menším, kolektivem se mu nevyhnete nikdy. Navíc s takovou OSOBOU musíte občas i úzce spolupracovat, z čehož bohužel není úniku, pokud nechcete dostat padáka, neboť vůl většinou neposkvrněn zůstává.

Pije nám v práci krev jedna baba, nic neumí, nic nechápe, pomalá, neschopná, ale ve vedení. Hotové neštěstí.
Jestli teda chcete přijít s nějakým dobrým nápadem, pište si po večerech “můj milý deníčku”. Máte-li vztek, protože nemůžete prosadit názor, který s vámi sice všichni tiše sdílejí, ale hlavně čekají na správného hlupáka, dobrovolně lezoucího do jámy lvové a pak ti samí při jeho neúspěchu prosadit lepší řešení jen řeknou, “…tak si to tak neber, klídek…”, vzdejte to. Můžete se akorát nadechnout, vydechnout, no, hezky – nááádech, výýýdech… a nechat to tak, nejede přes to vlak.

Nejhorší je totiž následující zjištění, že vůl jste vlastně vy.
Ach jo, co teda s tím? Nejlépe změnit sám sebe, nebo nabiflovat další uklidňující zásady a recitovat si je tiše v koutku, jako třeba:
• Nic není problém.
• Na srážku s blbcem je třeba se připravit.
• Nenechte se vytočit.
• Špatná zpráva zabírá v hlavě místo zprávě dobré.
• Aspoň třikrát denně musíme sami sebe pěkně pochválit.
• To bude dobrý, neboj se, to bude dobrý.
• Jediný, kdo ti vždycky a spolehlivě pomůže, jsi ty sám…

Autorkou tohoto článku je Neva.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>