O Magazínu

Vítejte na stránkách nezávislého československého magazínu zejména o informačních technologiích, Windows Mobile zařízeních, software i hardware, meteorologii a vaření. Vítejte na Hujerových stránkách.
Slovenská bloggerská elita

Budu rád, když sem zavítáte, kdykoliv budete mít čas a chuť se pobavit či dozvědět něco nového, nebo si jen tak odpočinout čtením mých nezávislých článků. A kromě čtení či poučení, bude každý Váš komentář k příspěvkům vítán.

Máte také možnost vyjádřit se, které články jsou pro vás zajímavé, a tím taky ovlivnit obsah těchto stránek. Stačí kliknout na ikonu za textem ?Můžete jej ohodnotit zde:?, kterou najdete u každého článku a tím vyjádřit svůj názor a zvýšit tak i popularitu daného článku.
Více se dozvíte zde.

Pokud se vám některý článek líbil, přinesl vám poučení, pomohl vám, nebo jste se prostě jen dobře pobavili či inspirovali a myslíte si, že by i pro ostatní mohl být zajímavý, můžete přidat odkaz na něj mezi sdílené odkazy v systémech TopČlánky.cz, Linkuj.cz, Vybrali.sme atd., nebo pro něj přímo hlasujte prostřednictvím systému sdílení odkazů na Vybrali.sme.
Patřičné odkazy i odkaz na hlasování najdete vždy pod daným článkem.

Kromě běžných věcí, jako jsou odkazy na jiné či spřátelené stránky, si můžete články či komentáře stahovat přes RSS, podívat se do archívu článků či použít hledání na stránkách.
Ve sloupci „Zachyceno v síti“ najdete inspiraci pro čtení na jiných webech. Jde vesměs o články, které mne při toulkách Internetem zaujaly a třeba se budou líbit i vám.
A co se zde hlavně můžete dočíst ? Co je vlastně náplní těchto stránek ? Pravdu říct, obsahově se stránky postupně vykrystalizovaly do současné podoby, kdy největší měrou jsou zastoupeny informace a články zaměřené na Windows Mobile platformu, hardware i software a také články s ?obecným? zaměřením a články postihující nešvary a problémy dneška, polemiky a zamyšlení. Je možné, že v budoucnu se počet rubrik i zaměření webu poněkud změní či rozšíří, to vše ale záleží i na vás čtenářích. Aktuálně zde najdete články rozčleněné podle zaměření do následujících oborových rubrik:

Hardware – Smartfouny, PocketPC či jiná chytrá zařízení a počítače
Gastro – Jídlo a vaření, mé vlastní i recepty mých blízkých
Meteo – Počasí, předpovědi a vše kolem meteorologie
Relax – Zábava a sranda, články pro pobavení či relaxaci
Software – Programy a aplikace, zejména na Windows Mobile platformě
TechNet – Technologie, technika, příslušenství, pomůcky, Internet a vše kolem něj
WebInfo – Informace o novinkách a změnách na webu MeteleskuBlesku

Kromě toho, jsou některé články také zařazeny do dodatečných spíše informativních kategorií, které blíže specifikují spíše typ článku například jde-li o informace z mých pozorování a získané mými zkušenostmi apod.

Polemika – Názory, úvahy a zamyšlení
Recenze – Recenze, rozbory a testy
KnowHow – Prezentace vlastních zkušeností, rady, tipy a triky

Zcela speciální pozici má kategorie
Expres – Aktuality, novinky, informace, tipy na články a jiné krátké zprávy
v niž jsou zařazeny různé aktuální zprávy, novinky ze světa WM či jiné krátké zprávy nejen z oblasti chytrých zařízení. Jde většinou o relativně kratší články, komentáře či informace prezentované zkrácenou formou s odkazy na zdroj informací.

Jelikož sám se jako programátor živím a něco málo jsem v mobilních aplikací vytvořil, najdete tu i popis nejnovějších verzí mých programů pro mobilní zařízení jako např. DontForget – což je prográmek, který opakovaně upozorní když zmeškáte nějakou událost např. SMS, e-mail či hovor atd.

V rubrice „Gastro“ najdete vždy nějaké ty články o kulinářském umění, cizí a hlavně moje recepty a rady, nebo i veselé příhody z vaření.
Ja sám vařím často a rád a svým způsobem je to i takový relaxační koníček ve dnech psychického náporu programátorské činnosti – což mimochodem velice oceňuje má manželka, jelikož už prakticky neví jak se drží vařecha a kde co v kuchyni máme. Zlí jazykové tvrdí, že vařím dobře. No nevím, každopádně si nikdo nestěžoval -:) Ochutnat mé jídlo bohužel v reálu nemůžete, můžete ale čerpat inspiraci pro vlastní vaření či jen tak o žrádle poklábosit.

V rubrice „Meteo“ taky najdete mnou připravované a erudovaně komentované a aktualizované informace o počasí, předpovědi i různá ohlédnutí, meteorologické extrémy atd. Poslední dobou není zrovna o tuto rubriku zájem a tak články jsou spíše jen občasné a nahodilé. Nicméně se budu snažit přinášet předpovědi a jiné meteo-informace z kvalitních zdrojů, jelikož předpovědi počasí na Nově či Primě a poslední dobou (po odchodu pana ‚Slunce v duši‘) na ČT nepovažuji za dostatečné a do hloubky jdoucí, a pro nás posedlé jsou tyto zprávy jen pouhým (a mnohdy ještě chybným) odříkáním zprávy Českého hydrometeorologického ústavu. Sám jsem se této vědě věnoval od ranného mládí a uchvácen tím vším chtěl tuto vědu i studovat. Bohužel v tehdejší soudružské době mi to nebylo dáno – nebyl jsem doporučen. A tak vznikají koníčky …

A proč vlastně tento web dostal do vínku název Metelesku blesku ?
No prostě jen a pouze proto, že mě ostatní, kamarádi, přátelé, (manželka ne), říkají už 25 roků Hujer (proč? o tom až jindy) a pod touto přezdívkou publikuju a přispívám i do různých diskuzních klubů atd. Tož proto.

Takže užijte si zde plno zábavy a najděte zde poučení dle libosti a již naposledy,

    Vítejte na Hujerových stránkách
    hujer@softimage.cz