HTC Touch Cruise – recenze a vlastní zkušenosti po pár dnech

A je to doma. Teda, u mně doma. Ve čtvrtek můj křižník (Cruise) doplul až ke mně a já po dvou letech vyměnil svůj smartphone Qtek 8310 za plnohodnotné zařízení, Windows Mobile komunikátor HTC Touch Cruise. Na první shodnocení je ještě příliš brzy, ale už teď je jasné, že recenze, které jsem četl se od skutečnosti moc neliší.

Docela nedávno jsem s mým starým dobrým Kvítkem oslavil úspěšné 2 roky soužití. A jak jsem avizoval, stalo se a já prostřednictvím MNshopu společnosti Mobilnaut zakoupil skvělý HTC Touch Cruise. A hned den poté vyšla na naší české scéně poměrně rozsáhlá recenze tohoto komunikátoru. Jenze recenze je jedna věc a vlastní zkušenosti druhá. Takže, jak je to v tomto případě…

Možná se budete divit, ale moc rozporů mezi zkušeností mou a recenzentů jsem opravdu nenašel. Touch Cruise opravdu ve skutečnosti vypadá o dost lépe než na renderech či později fotografiích kolujících Internetem. Až doma tak poznáte, že se vlastně jedná o velice kvalitně provedený design plný elegance, který neudělá ostudu ani těžkým manažerům. Vše umocňuje kvalitní materiál a tak než jako plast, vám Touch Cruise připadá jako by byl lehce semišový. Na dotek velice příjemné a klouzání v dlaních omezující.

HTC Touch Cruise je zařízení mnoha tváří a osobně mě z oficiálních renderů po designové stránce příliš nezaujal. To se ale změnilo, jakmile jsem v rukou držel skutečné zařízení. Na fotografiích přístroj může působit nudným a nevýrazným dojmem, avšak v reálu Cruise díky lesklému povrhu působí neskutečně elegantně. Náchylnost na usazení otisků je věcí druhou, celkově má ale Cruise co do sebe a svým vzhledem dokáže zaujmout i ve vašem okolí. Kryt telefonu je z velké části vyroben z tmavého plastu s biologickou úpravou na povrchu, některé prvky jsou zvýrazněny stříbrně a tato barva rovněž převládá na přední části v okolí displeje. Touch Cruise není nikterak velké zařízení …

HTC Touch Cruise

A je to pravda. Velikost je prostě na rozumné úrovni a pro mne, řekl bych, na horní hranici únosnosti. Větší mašinu bych už u sebe nerad nosil. I když je poměrně lehký, ale tahat s sebou cihlu prostě nechci – i to byl důvod proč jsem se před pár lety zbavil svého Palma.
Zběžně vyzkoušený foťák opravdu vykazuje solidní kvalitu a ani neexistence přisvětlovací diody nevadí, ostatně ono studeně bílé světlo přisvětlovací LED je prostě hrozné a dodá fotkám vždy spíše hororový nádech, než aby je vylepšilo. A navíc, mi osobně, jako amatérskému fotografovi, vyhovuje, že konečně někdo přestal uměle vyhlazovat pořízené snímky a drasticky omezovat šum a tím fotku ničit. Jsem rád, že Cruise to nedělá a přítomnost šumu naopak hodnotím kladně. Tím se neztrácejí z fotografie drobné detaily a kdo chce, nechť si šum šetrně odstraní třeba ve Photoshopu.

Na zadní straně telefonu najdeme objektiv 3MPx fotoaparátu s Autofocusem, tomu nechybí ani podpora režimu makro. Je ale škoda, že výrobce zapomněl na přisvětlovací diodu, která by své uplatnění v horších světelných podmínkách určitě našla. Fotografie je možné pořizovat v maximálním rozlišení 2048×1536px (formát JPG, BMP), a v případě potřeby lze v nastavení fotoaparátu vybrat rozlišení nižší. Kvalita výsledných snímků je velice dobrá; fotografie jsou pěkně ostré, i když v základním nastavení je intenzita jasu poměrně vysoká.

A samozřejmě, že si rýpnu i do “problémů” s chipsetem resp. multimediálním výkonem. Ale v prvé řadě podotknu, že jsem si tento skvost nekoupil kvůli streamovaní porna za jízdy vlakem nebo jako druhou televizi do ložnice. Teď to nebudu rozebírat, ať je to jak chce, s kolegou jsme si oba nechali přehrávat TomTom navigaci abychom objevili onu pomalost a sekání při vykreslování map, které sloužilo v oné kauze jako příklad pomalosti. No, přiznám se, nevím nevím. Nijak drhnoucí nebo pomalé vykreslování cesty během navigace jsme ani jeden subjektivně nezaznamenali, i když přiznávám, že jsme jako porovnání měli náš dobrý Qtek 8310, který sám o sobě není žádná multimediální hvězda.

Nerad bych zde v recenzi šířil nějaký flame, faktem ale je, že například při navigaci se vykreslování mapy trochu seká, a rovněž při přehrávání videa ve VGA rozlišení má Cruise velké problémy. Rovněž při používání fotoaparátu se ve špatných světelných podmínkách obraz výrazně trhá, k čemuž by u moderního chipsetu opravdu nemělo docházet. Během hraní her jsem ale nic podobného nezaznamenal a ať už je tvrzení výrobce a znepřátelených zákazníků jakékoliv, Cruise nabízí dostatečný výkon. Je škoda, že jeho možnosti nejsou využity na maximum, proto nezbývá doufat, že se jedná pouze o softwarový problém, který by v budoucnu vyřešila nová ROM.

Chcete vědět víc? Kompletní recenzi si přečtěte tady
Mé vlastní zkušenosti, coby uživatele, vám již brzy přinesu v extra článku.

3 komentáře HTC Touch Cruise – recenze a vlastní zkušenosti po pár dnech

  • Petr Sybol

    Ahoj Radime, tak už jsme opět na stejné lodi. Zdraví Petr Sybol. Stránky na Touche ale už dělat opravdu nebudu 🙂

  • No zdravím Petře.
    To samozřejmě nemusíš, ale pokud bys něco měl, nějakou záležitost, úpravu či software, prostě něco ohl. Touche či obecně PocketPC hodné zveřejnění, a nebo bys jen rád přispěl “svou troškou do mlejna” rád ti to zde umožním a nijak se tomu nebráním. Stačí se jen ozvat …

  • wuk

    mám problém se stažením příloh u HTC polaris, poradíte mi někdo, neukládají se ani se nozobrazují na účtu. díky moc

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>