Handango zlobí – já bych řekl okrádá (a fest)

O tom, jak Handango zlobí jak samotné kupující, tak vývojáře softwaru, který se na Handango prodává, je už hodně popsáno na českých i zahraničních webech. Nedávno společnost zvýšila své provize z prodaného softwaru na 50 – 70 % z jeho ceny a to se vývojářům nelíbí už vůbec. A já se jim ani nedivím, vždyť 50% (nemluvě o vyšší sazbě) je nehoráznost, zlodějna a drzost největšího kalibru.

Zdrojem článku je Mobilnaut.cz

Už se našli i první, kteří z tohoto prodejního místa odcházejí a zdá se, že další hromada vývojářů odejde v nejbližších dnech. A to je dobrá zpráva i pro kupující, kteří si na Handango stěžují téměř také pravidelně. Aby bylo jasno, není to jenom Handango, které je teď zrovna na mušce, ale i jiní známí “distributoři” mají své provize nasazeny hóóódně vysoko. A tak tyto společnosti, v čele s Handango, vydělávají hromady dolárků s minimálními náklady. Programátoři, tedy autoři, se snaží, makají, pracují, ladí a pak jim z jejich už tak mizerného příjmu (jelikož mobilní software se pohybuje v podstatně jiné hladině než PC software) zbyde pár ubohých centů.

Handango a jim podobní tak těží z toho, že si vybudovali onen prodejní systém, který je už dávno, výtěžky z minulých let zaplacený, a nyní prakticky bez jakýchkoliv dodatečných nákladů jen sklízejí ovoce. Prodej či přeprodej za určitou provizi je známá věc, nad tím se netřeba pozastavovat. Nad čím ano je fakt, že požadovat až 70% provizi je hyenismus (omlouvám se všem hyenám, které toto nepravdivé označení jistě uráží) a nebál bych se říct hovadismus hraničící s lichvou – navrhuju změnu názvu společnosti na Hovadogo.

A co tedy s tím. No nic. Zrušte Handango a zkuste to jinde, ať se zaperou. Je spousta jiných možností, jak svůj software prodávat a kde nakupovat. Já osobně svůj software prodávám prakticky přímou cestou přes společnost (Order processor) Plimus, kde se provize pohybuje na přijatelné úrovni 10%. A nebo skrze MNShop společnosti Mobilnaut.

A budete-li u firem typu Handango někdy nějaký software kupovat, mějte na paměti, že ten výborný a dokonalý program (resp. jeho autor), za který jste ochotně utratili něco ze svého výdělku, oceníte jen zlomkem toho, co jste zaplatili a zbytek nateče do nenasytných kapes těchto rádoby firem. A to myslím není nutné ….

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>