DontForget – nové verze pro PocketPC i Smartphone

Po nějaké době tu máme novou verzi této aplikace, která je určená jak uživatelům Smartphone zařízení tak i pro PocketPC uživatelé. I když jde pouze o interní úpravy, důrazně vám tento update doporučuji. Ostraňuje totiž hlavně jednu nepříjemnou a mnohdy fíkaně skrytou chybu projevující se po změně nastavení.


Pro ty co ještě neví: aplikace DontForget není jen jednoduše použitelný a plně konfigurovatelný připomínač všech zmeškaných událostí, který už dávno měl být součástí operačního systému Windows Mobile, ale také jakýsi automatizer. Chování programu lze zohlednit v určitém profilu, v režimu “Letadlo” či v nastaveném časovém intervalu. DontForget také umí automaticky přepnout vaše zařízení do zvoleného profilu, vypnout či zapnout telefonní GSM část (Phone on/off) ve vámi zvoleném čase deaktivace – a to i u zařízení, jež jsou chráněna PINem, atd. atd. Více se o této aplikaci pro Windows Mobile můžete dozvědět zde.

Počasí pro vaše PDA či Smartphone – freeware aplikace Meteoservis WM
Určeno speciálně pro české či slovenské podmínky.
Detailní předpověď počasí, radarové snímky, mnoho možností nastavení …
Více informací o této jedinečné aplikaci a stažení najdete zde.

A po malé upoutávce na Meteoservis teď zpátky k programu DontForget. Jak už jsem nastínil, k dispozici jsou nové verze jako pro Smartphone tak i pro PocketPC uživatele. I když jde o více-méně interní úpravy, důrazně vám tento update doporučuji. Ostraňuje totiž hlavně jednu nepříjemnou chybu, která se může (a nemusí) projevit aniž byste si toho možná všimli. Důsledkem je pak nesprávné chování aplikace po změně nastavení. Takže tady je popis změn:

• Problém se zobrazením QuickBaru (malé okno se dvěma ikonami, které je zobrazeno když uživatel klikne na ikonu na status baru) odstraněn. V předchozí verzi byl QuickBar zobrazován nesprávně – jako normální fullscreen okno a nikoliv jako tzv. tool-window uprostřed displeje. Toto je změna pouze u PocketPC verze.

• V některých případech (více méně náhodně) se změna konfigurace (nastavení), provedená v programu DontForget Admin, po jeho ukončení neprojevila, protože nebyl korektně ukončen hlavní program DontForget.exe – což je nezbytné pro aplikaci těchto změn nastavení. Jako důsledek se taky mohlo stát (a stávalo), že po startu programu DontForget (automaticky po volbě “Uložit a zavřít”) pak aplikace nefungovala zcela korektně.

A jako vždy, aktuální verzi můžete stahovat zde.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>