DontForget 2.50 pro Windows Mobile Smartphone je tady

Poslední betaverze 2.50 Beta 3 uvolněna
Po delší době byl ukončen vývoj nové verze tohoto programu, který kromě připomínání zmeškaných událostí jako jsou třeba SMS, e-maily či ztracené hovory, umí i mnoho dalších a praktických věcí navíc. Namátkou třeba změnit chování informační LEDky, automatizovat chování telefonu a přepínat z/do módu Letadlo či nově třeba restartovat zařízení v zadaný den a čas. Nová verze, ještě sice s přídomkem Beta, je nyní ještě lepší než kdy předtím.

Aplikace DontForget opravdu není jen jednoduše použitelný a plně konfigurovatelný připomínač všech zmeškaných událostí, který už dávno měl být součástí operačního systému WM. Můžete také zohlednit chování v určitém profilu, v režimu “Letadlo” či v nastaveném časovém intervalu. DontForget také umí automaticky přepnout vaše zařízení do zvoleného profilu, do módu “Letadlo” nebo zařízení zcela vypnout ve vámi zvoleném čase deaktivace upozorňování. Máte i možnost ovlivnit standardní blikání informační LED diody, změnit rychlost tohoto blikání či jej zcela vypnout. DontForget je aplikace primárně vyvíjená a určená pro OS Windows Mobile 5 Smartphone Edition (resp. WM6 Standard). Na zařízeních s jinou verzí operačního systému nemusí zařízení fungovat a nebo bude funkční jen částečně. Plnohodnotná verze pro PPC zařízení je v plánu na příští rok. Více se o aplikaci DontForget můžete dozvědět například v tomto článku a hlavně na zvláštní stránce, kde najdete detailní popis této aplikace.

K výše uvedeným funkcím nyní přibyly nové možnosti, ke kterým se dostaneme později. Už před nějakým časem jsem avizoval verzi s označením 2.10, kde oproti verzi 2.0 opět nějaké fičurky přibyly, ale finální uvolnění této verze se nakonec nekonalo. Důvod byl vcelku prostý. Kromě toho, že se mi nedostávalo času na její realizaci, jsem během dokončování narazil na zásadní problém (s přepínáním do/z módu Letadlo) a jeho řešení si vyžádalo zásadnější změnu kódu. Rovněž některé další inovace a opravy chyb přispěly k tomu, že jsem se nakonec rozhodl verzi zásadněji přepracovat. Na to všechno se nabalily nové vlastnosti, jimiž jsem chtěl konečně doplnit funkčnost programu a nakonec byly změny tak zásadní, že jsem se rozhodl pro změnu označení verze hned na 2.50. Dnes máte možnost si ji vyzkoušet na vlastní mobil. Takže, jdeme na souhrn všech změn a nových funkcí.

DontForget 2.50
• Zcela nový princip přepínání z/do módu Letadlo (FlightMode), který nyní umožňuje bezproblémové přepínání i při zamknuté klávesnici či v případě zamknutého zařízení a to i v případě, kdy si uživatel nastaví PIN ochranu. Nový způsob by měl být tedy funkční i na těch strojích, kde dříve byly problémy.

• Přepínání z/do módu Letadlo je nyní možné i když je zařízení zabezpečeno PINem. Ten je totiž vyžadován nejen při zapnutí, ale také při každém přechodu z módu Letadlo tj. vždy, kdy dochází k registraci do GSM sítě. Nyní stačí uložit váš PIN v Admin rozhraní a povolit volbu “Používat tento PIN pro odemčení”. Váš PIN kód je programem samozřejmě uložen v kódované a nečitelné formě. Chcete-li tedy využívat funkce automatického přepínání z/do Letadla (a máte zařízení zabezpečeno PINem) musíte PIN kód do programu zadat a DontForget jej za vás při aktivaci GSM vloží a vše proběhne zcela automaticky.

• Nyní máte možnost nastavit automatický reboot tedy restartování zařízení v zadanou dobu (třeba když spíte) a v zadané dny, což umožňuje provádět automatické a pravidelné restartování třeba jednou týdně a váš Smartfoun tak bude neustále ve výborné kondici. Je jasné, že pokud by systém jako celek a zejména aplikace třetích stran byly napsány a vyladěny optimálně pro 24/7 provoz, nebylo by nutné restarty zařízení provádět. Zkušenost a realita je však poněkud jiná a bez občasného restartu WM zařízení se systém začne potit a brzdit.
Upozornění: auto-reboot zatím není plně funkční při zapnuté PIN ochraně resp. PIN není vložen po restartu automaticky a budete tedy vyzvání k jeho vložení.

• Možnost nastavit hlasitost přehrávaného zvuku upozornění manuálně a né jen podle aktuálního nastavení aktuálního hlasového profilu (používá se hlasitost vyzvánění) jako dosud.

• Podpora pro profil “Automaticky”. Nově byl do seznamu dostupných profilů v nastavení akce při deaktivaci/reaktivaci přidán i profil Automaticky, který jak známo přepíná profily Normální a Tichý podle událostí (schůzek) v kalendáři.

• Rozšíření možností při deaktivaci resp. re-aktivaci upozorňování o možnost spuštění zadané aplikace či jiného libovolného souboru, jehož typ je v systému asociován s nějakou aplikací. Například .mp3 soubory jsou standardně asociovány s MediaPlayerem, proto “spuštěním” souboru .mp3 dojde k jeho přehrání v MediaPlayeru. Chcete-li spustit nějakou aplikaci (.exe) s parametry, vytvořte si zástupce (soubor s příponou .lnk) kde můžete tyto parametry určit a poté tento .lnk soubor použijte jako obvykle.

• Byl vyřešen problém s nefunkčním nastavením “Omezit počet opakování”, který v předchozích verzích nefungoval správně.
• DontForget vás nyní již nebude obtěžovat zvukem a upozorňováním na zmeškané události během hovoru. Funkce se automaticky obnoví jakmile je hovor ukončen.
• A opraveny byly ještě další drobné chyby.

Aplikaci DontForget 2.50 Beta 1 si můžete stáhnout zde

Finální nová verze bude opět k dispozici v několika jazykových mutacích včetně exotické čínštiny. Ale nebudou chybět ani zcela samozřejmé jazyky jako němčina, ruština a také slovenština. Tato Beta verze je platná do konce tohoto roku. Můžete ji instalovat přímo, jen zvolte “Odinstalovat předchozí verzi” pokud budete během instalačního procesu dotázáni. Po instalaci nezapomeňte nejdříve spustit Admin a nastavit či zkontrolovat všechny parametry. Instalaci provedete běžným způsobem. Po stažení souboru DontForget250B1.zip jej rozbalte a poté nakopírujte soubor DontForget250.cab do WM zařízení. Samotnou instalaci spustíte aktivací/spuštěním souboru DontForget250.cab na vašem WM zařízení. Toť vše.
Tak ať je vám nový DontForget k užitku.

Aktualizováno: Nová verze 2.50 Beta 2 k dispozici – stahujte a zkoušejte
V této verzi je již auto-reboot (tj. automatický reboot tedy restartování zařízení v zadanou dobu) plně funkční a tedy funguje i tehdy, máte-li zapnutou PIN ochranu (vaše zařízení po startu vyžaduje zadání PINu). Stačí uložit váš PIN v Admin rozhraní a povolit volbu ?Používat tento PIN pro odemčení? a DontForget jej za vás po restartu zadá a vše proběhne zcela automaticky.

Aplikaci DontForget 2.50 Beta 2 si můžete stáhnout zde

Aktualizováno 18.12: Poslední betaverze 2.50 Beta 3 uvolněna
Toto je poslední veřejná Beta verze před oficiálním vypuštěním verze finální, které je naplánováno na leden/únor 2008.
Kromě drobných změn a oprav je v této verzi opraven problém s auto-rebootem, kdy někdy docházelo k chybě při zapnuté PIN ochraně a zařízení po restartu stále čekalo na ruční zadání PINu. Také byla přidáno logování činnosti programu. I když jde hlavně o interní změnu, tato funkce do budoucna pomůže odhalit a vyřešit eventuální chyby v chování aplikace. Tato Beta verze je platná do konce ledna 2008.

Aplikaci DontForget 2.50 Beta 3 stahujte zde

21 komentářů DontForget 2.50 pro Windows Mobile Smartphone je tady

  • Mirec

    Prosim Vas,dokaze tenhle program v profilu vypnout jen zvuky hovoru,nebo SMS,apod..?
    Nezere to moc baterku?Mel jsem totiz programy podobneho charakteru,ale zrali baterku jako ****..

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>