Poslední komentáře

    No comments.

Ani Santa, ani děda Mráz. Ježíšek je to.

Je to tady. Vánoce přicházejí a ať už patříte k těm, kdo se na vánoce těší sotva skončí léto a nebo naopak jste z těchto svátků znechuceni, nic s tím neuděláte. A všechny naše domovy zase navštíví Ježíšek a přinese určitě spoustu dárků. Nebo že by to nebyl Ježíšek. To nikdo neví, ale k nám domů prostě chodí Ježíšek. Zkoušel to děda Mráz a zkouší to i Santa, ale vzhledem k pravidelnému nedostatku sněhu mají oba smůlu. K nám domů prostě vždy chodí Ježíšek.

Ale je to vcelku jedno jakou virtuální osobu si pro imaginaci nadpřirozena vyberete, vánoční svátky by měly být hlavně svátky pohody a rodinného štěstí u stromečku, jídla či dárků. Alespoň u nás to tak funguje a s nějakým gruntováním si nikdo hlavu neláme. Taky kdo by běhal pár dnů před vánocema s hadrama a umýval okna, která se za pár hodin zase zasviní. Tyto uklízecí manýry, které nějaký darebák přidal k pohodové oslavě vánoc jako nezbytný proces, mi prostě vždy lezly krkem, a tak jsem se jich zbavil. A divili byste se, jak rychle se tato praxe zalíbila manželce. Prostě si myslím, že není nezbytné smýčit celý byt a deprimovat se shonem a je lepší si i tu předvánoční atmosféru náležitě vychutnat. Třeba i u pečení cukroví či tvorby vánoční výzdoby.

Pokud tedy spíláte, že vánoce jsou jen shon a chaos, můžete si za to sami. Zklidněte, vypněte a zjednodušujte. A nebojte se změnit zažité rituály uklízení či jiných příprav. To, že vám maminka vtloukala do palice, že před vánocema se gruntuje, nemusí být nutně i vaše životní krédo. Je to váš život, vaše vánoce. Uživejte si je po svém a nekažte si je zbytečnými problémy a shonem, sobě ani svým blízkým a dopřejte si pohodu. Jasně, že ne vždy se všechno daří tak, aby jste mohli už před vánocemi relaxovat (i já ještě dnes dokončuju projekt), ale nedělejte věci zbytečné. Vánoce tak mohou být pěkným obdobím i pro ty, kteří je vnímají jen jakýsi mumraj a spoustu „povinností“ navíc. A to je dle mého špatně.

Kromě pohody v kruhu rodinném jsou taky vánoce obdobím, kdy vzpomínáme na své blízké, ať už jsou mezi námi či na druhém břehu. A taky dobou, kdy jsme více než kdy jindy senzitivní k utrpením a strádání druhých. Je to období, kdy začínají různé charitativní akce či sbírky. A to je dobře, protože pár korun, které třeba vynaložíte na zaslání dárcovské SMSky tzv. DMS, vám jistě díru do rozpočtu neudělá. A je jedno, jakým způsobem budete pomáhat druhým. Důležité je, že to jakoukoliv formou uděláte. A kdo chce, vždy najde způsob jak pomoci.

Dovolte mi tedy, abych vám nyní i já, za celý Magazín, popřál to nejkrásnější prožití vánočních svátků, pohodu v rodinném kruhu a ať se všichni příští rok u štědrovečerního stolu zase ve zdraví sejdete. A jelikož se kvapem blíží i konec roku a hlavně začátek toho nového, rád bych vám ještě popřál nejen dobrý vstup do nového roku, ale celý úspěšný nový rok 2008. Co se nepovedlo letos, v tom příštím jistě hravě zmáknete. Těším se na vás i v tom roce příštím a věřím, že se sem budete stále rádi vracet. A já se budu snažit si vás, čtenáře, zasloužit a stále vás zásobovat svým neutuchajícím entuziasmem.

A pé-ef-ko? No jistě, pf-ko bude. Teda už je. Je sice úplně z jiného soudku, než to loňské, mimořádně povedené myslím, ale je. Mrknete-li se přímo na hlavní stranu Magazínu, určitě jej nepřehlédnete. A jen tak mimochodem, jak jste na tom se Santa Klausem či dědou Mrázem? Nebo jste spíš Ježíškoví? No řekněte …

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>