Android letos, Windows Mobile 7 za rok a Firefox Mobile kdo ví kdy

Malý pohled do blízké budoucnosti mobilního software. Z mého pohledu je nejdůležitější uvolnění nového operačního systému pro mobilní telefony Windows Mobile 7, k jehož představení by mělo zřejmě dojít již v únoru na Mobile World Congresu 2009 a první stroje od HTC běžící na tomto systému na sebe nedají dlouho čekat.

To, že první stroje s novým operačním systémem Android připravuje společnost HTC na závěr tohoto roku, není zas tak velkou novinkou. Ale uvedení OS Windows Mobile již v prvním kvartále roku 2009, oproti původnímu třetímu kvartálu téhož roku, je malým překvapením. Více se dozvíte z tohoto originálního článku. Pro neangličtináře je zde ne-český překlad.

Zajímavý koncept fungování nového internetového prohlížeče Firefox Mobile je na světě. Kdy bude finální verze tohoto mobilního prohlížeče k dispozici ví jen Bůh (a kdo ví jestli). Zda-li budou současní spokojení uživatelé Opery Mobile přecházet houfně na FF si ale nemyslím, i když tento (video) koncept vypadá slibně. Jenže sami víte jak to s koncepty je a jak daleko je někdy vzdálenost od reality. Podívejte se tady a nebo “přeloženě” tady.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>