Poslední komentáře

    No comments.

Virtuální meteorologická stanice MeteoStation v nové verzi 18.5.1

Takřka po roce se vracíme k aplikaci MeteoStation, která doznala mnohých změn, nových funkcí a vylepšení a stala se tak dokonalou náhradou za oficiální a nepříliš povedenou aplikaci NetAtmo. MeteoStation je plnohodnotná UWP tedy univerzální aplikací pro systém Windows 10 a na rozdíl od té oficiální umožňuje sledovat i jiné stanice – ne jen tu vlastní.

WebpageSlider1000x250

MeteoStation je vaše osobní virtuální meteorologická stanice pro Windows 10 zařízení (PC i mobil). I když žádnou meteostanici nemáte i tak můžete sledovat ty nejběžnější meteorologické veličiny jako je teplota, tlak či vlhkost vzduchu. Stačí když si z mnoha tisíců stanic, které jsou dostupné po celém světě, vyberete některou ve vašem blízkém okolí. Sledovanou stanici lze vybrat z mapy, přejmenovat a také uložit do seznamu oblíbených třeba pro příští využití. MeteoStation využívá celosvětovou síť měřících stanic NetAtmo. Tisíce uživatelů těchto stanic sdílejí dobrovolně svá měření čímž vznikla unikátní a rozsáhlá komunitní síť měření. A pokud meteostanici NetAtmo vlastníte, můžete po zadání svých přihlašovacích údajů přistupovat k vnitřnímu i venkovnímu měření vaší stanice.

Aplikace umí volitelně zobrazit například také graf teploty rosného bodu a rozsah měření, zobrazeného v grafech, lze změnit z původních fixních 4 hodin také na 6, 8, 12 a také až 24 hodin. Nabízí několik konfigurací zobrazení na dlaždici a podporuje také jednoduché zobrazování aktuálních údajů na zamykací obrazovce (LockScreen). K dispozici je i několik předdefinovaných barevných motivů aplikace – od klasické černé, až po zcela světlé prostředí. Aplikace také zobrazuje informace o jednotlivých modulech – stav baterie či signálu a také informace o nadmořské výšce a časové zóně vybrané stanice.

Přehled novinek v nové verzi 18.5.1:
• Nyní můžete zobrazovat měření ze všech zařízení propojených s vaším NetAtmo účtem. To zahrnuje nejen vlastní stanice, ale i stanice hostované (pokud vás pozve někdo jiný) a také oblíbené stanice, které jste propojili s vaším účtem prostřednictvím webové stránky NetAtmo nebo Weathermap.
• Můžete jednoduše přepínat mezi stanicemi kliknutím na název stanice v záhlaví nebo v menu.
• Vylepšená práce s mapovými vrstvami na všech stránkách.
• Lepší informace o časovém pásmu stanice.
• Přidán byl překlad do maďarštiny (viz obrázky z mobilní verze níže).
• Mnoho dalších vylepšení a oprav chyb.

Aplikace MeteoStation je šířena prostřednictvím oficiálního Windows Store. Před zakoupením si můžete stáhnout zkušební verzi a vše nejdříve vyzkoušet. Během zkušební doby můžete využívat všechny funkce a možnosti bez omezení. Po omezenou dobu můžete, pro účely vyzkoušení, využít interní testovací účet služby NetAtmo, který je platný pouze pár hodin. Pro další užívání aplikace se prosím přihlaste vaším vlastním účtem.

Pro kompletní popis aplikace a výčet všech hlavních funkcí a možností si, prosím, přečtěte obecné informace a odpovědi na nejčastější otázky k aplikaci. Aktuální verzi aplikace MeteoStation pro Windows 10 nainstalujete prostřednictvím následujícího odkazu nebo přímo z Windows Store.

DownloadButton

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace MeteoStation
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku (v angličtině)

Hodně radosti s aplikací MeteoStation.

Komentáře nejsou povoleny.