Poslední komentáře

    No comments.

MeteoStation pro Windows 10 již podporuje moduly srážkoměru

MeteoStation je vaše osobní virtuální meteorologická stanice pro Windows 10 (desktop PC i mobil). Nová verze doplňuje podporu srážkoměru, takže je-li dotyčná NetAtmo stanice tímto senzorem vybavena, zobrazí se graf srážek a další informace o srážkách. Pro ty, co chtějí aplikaci nejprve vyzkoušet a nechce se jim hned zakládat účet u NetAtmo, je zde nově také tzv. Testovací účet. platný po omezenou dobu a určený právě pro účely vyzkoušení.

WebpageSlider1000x250

MeteoStation je vaše osobní virtuální meteorologická stanice. I když sami žádnou meteostanici nemáte i tak teď můžete sledovat ty nejběžnější meteorologické veličiny jako je teplota, tlak či vlhkost vzduchu. Stačí když si z mnoha tisíců stanic, které jsou dostupné po celém světě, vyberete některou ve vašem blízkém okolí. Nebo si vyberete stanici v místě vaší dovolené a sledujete počasí i tam. MeteoStation zobrazuje aktuální naměřené hodnoty, trend a také historická data formou interaktivního grafu. Sledovanou stanici lze vybrat jednoduše z mapy, přejmenovat a také uložit do seznamu oblíbených třeba pro příští využití. Stanice uložené v seznamu oblíbených lze kdykoliv přejmenovat a nebo odstranit. Údaje jsou prezentovány ve standardních metrických jednotkách, teploty lze volitelně zobrazovat ve stupních Fahrenheita.

MeteoStation využívá celosvětovou síť měřících stanic NetAtmo, do níž jsou zapojeny tisíce majitelů těchto stanic z celého světa. Od malé vesničky až po velká města, od nažhavené africké buše až po věčně zmrzlý Norilsk. Tisíce uživatelů těchto stanic sdílejí dobrovolně svá měření čímž vznikla unikátní a rozsáhlá komunitní síť měření. A pokud i vy sami vlastníte meteostanici NetAtmo, můžete po zadání svých přihlašovacích údajů přistupovat k vnitřnímu i venkovnímu měření vaší stanice.

meteostation16.7.1.cz.1 meteostation16.7.1.cz.2

Nová verze s označením 16.7.1 přináší pár celkem výrazných novinek:
• Byla přidána podpora modulu srážkoměru. Je-li stanice tímto senzorem vybavena, zobrazí se také graf srážek. Zobrazeno je také množství srážek za poslední hodinu a za celé období.
• Podpora pro tzv. testovací účet, což je určeno zejména pro nové uživatele, kteří zatím nemají vlastní NetAtmo účet. Po omezenou dobu můžete, pro účely vyzkoušení, využít interní testovací účet služby NetAtmo, který je platný pouze pár hodin. Pro další užívání aplikace se prosím přihlaste vaším vlastním účtem.
• Možnost vypnout tzv. filtrování stanic na stránce Výběr Stanice. Ne každý majitel stanice se postará, aby venkovní modul umístil správně a ne třeba přímo na odpolední slunce. A ne každý majitel si pohraje s dokonalým nastavením a kalibrací dat, která je k dispozici. Samotná služba NetAtmo se snaží průběžně tyto stanice, které vykazují diametrálně odlišné hodnoty než ty v okolí, eliminovat a takzvaně je filtruje. Tento filtr využívá i aplikace MeteoStation. Vypnutím tohoto filtru najdete na mapě více stanic, ale včetně těch špatně umístěných.
• Změny UI a vylepšené zobrazení na velkých displejích. Rozdíl je patrný zejména na PC a velkých displejích tabletů apod.
• Přidán byl řecký překlad a další vylepšení a opravy chyb.

Aplikace MeteoStation je šířena prostřednictvím oficiálního Windows Store. Před zakoupením si můžete stáhnout zkušební verzi a vše nejdříve vyzkoušet. Během zkušební doby můžete využívat všechny funkce a možnosti bez omezení. Po omezenou dobu můžete, pro účely vyzkoušení, využít interní testovací účet služby NetAtmo, který je platný pouze pár hodin. Pro další užívání aplikace se prosím přihlaste vaším vlastním účtem.

Pro kompletní popis aplikace a výčet všech hlavních funkcí a možností si, prosím, přečtěte obecné informace a odpovědi na nejčastější otázky k aplikaci. Aktuální verzi aplikace MeteoStation pro Windows 10 nainstalujete prostřednictvím následujícího odkazu nebo přímo z Windows Store.

DownloadButton

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace MeteoStation
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku (v angličtině)

Přeji vám krásné léto, mnoho spokojenosti a užitku s aplikací MeteoStation.

Komentáře nejsou povoleny.