Poslední komentáře

    No comments.

MeteoStation 17.2.1 – vždy aktuální údaje z meteostanice

Nová verze této virtuální meteorologické stanice přináší tentokrát spíše méně viditelné novinky, ale i tak jich je poměrně dost. Větší změny proběhly skrytě, na pozadí aplikace, ale najdou se i nové funkce a vylepšení. Jednou z nich je i funkce automatické aktualizace dat pokud aplikace běží na popředí, což může být užitečné např. při použití tabletu jako zobrazovače dat vaší NetAtmo stanice.

WebpageSlider1000x250

MeteoStation je vaše osobní virtuální meteorologická stanice pro Windows 10 zařízení (PC i mobil). I když žádnou meteostanici nemáte i tak můžete sledovat ty nejběžnější meteorologické veličiny jako je teplota, tlak či vlhkost vzduchu. Stačí když si z mnoha tisíců stanic, které jsou dostupné po celém světě, vyberete některou ve vašem blízkém okolí. Sledovanou stanici lze vybrat z mapy, přejmenovat a také uložit do seznamu oblíbených třeba pro příští využití. MeteoStation využívá celosvětovou síť měřících stanic NetAtmo. Tisíce uživatelů těchto stanic sdílejí dobrovolně svá měření čímž vznikla unikátní a rozsáhlá komunitní síť měření. A pokud meteostanici NetAtmo vlastníte, můžete po zadání svých přihlašovacích údajů přistupovat k vnitřnímu i venkovnímu měření vaší stanice.

Přehled novinek v nové verzi 17.2.1:
• Přidána byla funkce automatické aktualizace dat. Pokud aplikace běží na popředí, aktualizují se údaje ve správných intervalech zcela automaticky, takže zobrazená měření jsou vždy aktuální. To je užitečné např. když je tablet používán jako displej NetAtmo meteostanice nebo v dalších podobných případech.
• V případě, že není žádná stanice spojena s daným NetAtmo účtem, je nyní použita tzv. alternativní stanice. Alternativní stanice je první hostovaná stanice, která byla přidána k danému NetAtmo účtu. Správce stanice vám může poslat pozvánku k přístupu ke své stanici. Vy pak můžete přistupovat k měřením této stanice pomocí vašeho NetAtmo účtu i v případě, že nemáte skutečné zařízení spojené s vaším účtem. Plnohodnotný přístup ke všem hostovaným stanicím je v plánu do dalších verzí.
• Seznam oblíbených stanic je nyní tříděn podle abecedy.
• Malá dlaždice již funguje správně v obou režimech dlaždice (normální i jednoduchá).
• Grafy jsou nyní ve výchozím stavu zamčeny stejně jako tomu je u mobilní verze. Poklepáním lze odemknout graf, pak lze zoomovat či zkoumat. Dalším poklepáním lze resetovat zoom a uzamknout grafy.

Přehled novinek pokračuje…
• Z důvodu lepší podpory a řešení problémů byla přidána funkce logování. Protokol lze prohlížet na stránce „O aplikaci“. Tento log může být v případě potřeby a po předchozí domluvě zaslán k analýze. Prosím, vždy nejprve kontaktujte podporu e-mailem a nebo přes diskusní fórum. Ve výchozím nastavení se registrují pouze hlavní aktivity a chyby. Tato data neobsahují žádné citlivé informace a nikdy nejsou poskytována jiným osobám apod.
• Přidán byl ruský překlad,což je může někomu hodit.
Спасибо, Неизвестный Никита.

Aplikace MeteoStation je šířena prostřednictvím oficiálního Windows Store. Před zakoupením si můžete stáhnout zkušební verzi a vše nejdříve vyzkoušet. Během zkušební doby můžete využívat všechny funkce a možnosti bez omezení. Po omezenou dobu můžete, pro účely vyzkoušení, využít interní testovací účet služby NetAtmo, který je platný pouze pár hodin. Pro další užívání aplikace se prosím přihlaste vaším vlastním účtem.

Pro kompletní popis aplikace a výčet všech hlavních funkcí a možností si, prosím, přečtěte obecné informace a odpovědi na nejčastější otázky k aplikaci. Aktuální verzi aplikace MeteoStation pro Windows 10 nainstalujete prostřednictvím následujícího odkazu nebo přímo z Windows Store.

DownloadButton

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace MeteoStation
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku (v angličtině)

Hodně zdaru s aplikací MeteoStation.

Komentáře nejsou povoleny.