Poslední komentáře

    No comments.

Meteoservis má 6. narozeniny – mobilní počasí plné změn a inovací

Ano, je už 6 roků od doby, kdy světlo tohoto moderního světa plného mobilních zařízení spatřila první verze aplikace Meteoservis. Za tu dobu ušel Meteoservis pěkný kus cesty a snad ještě větší má zatím před sebou. I když mladík, ba spíše předškolák, stihl za svůj život poměrně hodně a v roce 2011 získal také titul Mobilní aplikace roku v kategorii Životní styl.


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis, na rozdíl od většiny běžných aplikací, pracuje přímo s výstupy numerických modelů a výsledek pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Meteoservis tedy nečerpá údaje o předpovědi z jiných meteo-serverů či webů, ale sám interpretuje výstupy numerických modelů. Meteoservis je zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone 7.x/8.x a Google Android. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.


První verze aplikace přišla již v roce 2008 pro Meteoservistehdy takřka jediný plnohodnotný mobilní operační systém Windows Mobile. Nejprve verze pro Smartphone a později taky verze pro PocketPC edici. Již tehdy byl důraz kladen zejména na informativní charakter aplikace, tedy na kvalitní předpověď počasí na několik dní dopředu. Už od počátku byly také k dispozici základní informace o aktuálním počasí, jako jsou radarové a satelitní snímky.

V dalším období se pak Meteoservis vyvíjel výhradně pro Windows Mobile, později už jen pro PocketPC edici, tj. zařízení s dotykovým displejem. Software byl šířen zcela zdarma, jen s možností dobrovolných příspěvků od dárců. I tak se vybralo nemálo financí, které putovaly škole pro nevidomé v Opavě. Našli se i jednotlivci, kteří byli ochotni přispět i několika stokorunové dary a to opakovaně v celkové výši přesahující 1000 korunek českých.

V roce 2011 vznikl ve spolupráci s pracovním kolegou první Meteoservis pro platformu Google Android a současně započaly práce na následníkovi pro operační systém Windows Mobile, tedy pro Windows Phone. Ve stejném roce pak Meteoservis získal řadu ocenění, mezi které patří asi to nejdůležitější: aplikace Meteoservis uspěla v prestižní anketě Mobilní aplikace roku 2011 pořádané pod patronací takových veličin jako je Google, Nokia, Seznam.cz či T-Mobile. Na sklonku téhož roku vyšla první verze pro systém Windows Phone, tehdy ještě pro jeho verzi 7. K dispozici byla jak edice zdarma, tedy freeware, tak více funkcemi obdařená a již placená edice pro náročnější uživatele. Tím začala nová éra Meteoservisu.

Aplikace Meteoservis však nespí a neustále se rozvíjí a zdokonaluje a v současné době ji aktivně využívá více než 90000 uživatelů napříč platformami, tedy jak Windows Phone, tak Google Android. V tomto roce se objevila nová verze pro OS Android, a i když vývoj pro tuto platformu není tak rychlý a dokonalý jako pro Windows Phone, již brzy budou uvolněny další edice právě pro Android. Samozřejmě ani vývoj pro WP8 nekončí, ba právě naopak a do budoucna se připravuje spousta novinek. Nicméně prioritou je v současnosti rozšíření „působnosti“ na celou Evropu a ne jen zaměření pro Českou a Slovenskou republiku.

Meteoservis


Meteoservis je tu s vámi už 6 let. I díky vám se stal populární a oblíbenou aplikací pro sledování počasí. Dnešní narozeniny oslaví jak jinak, než prací na svém dalším vylepšování a rozšiřování.

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace a sledování počasí na Facebooku

Komentáře nejsou povoleny.