Poslední komentáře

    No comments.

Meteoservis 3.2 pro mobilní Windows – vánoční nadílka vylepšení

Nová verze, která k vám před vánocemi dorazí, přináší hned několik vylepšení stávajících funkcí, ale přichází také s něčím novým. Snad vás tedy potěší vylepšené upozorňování na inverzi a také nové zobrazení statistických informací předpovědi, které je k dispozici ve všech edicích – tedy i v té bezplatné Lite.


Pokud ještě o aplikaci Meteoservis mnoho nevíte, doporučuji navštívit naše kompletně přepracované webové stránky, kde najdete všechny informace, rady a tipy pro lepší využití Meteoservisu, odpovědi na nejčastější otázky a lépe se tak můžete zorientovat v problematice a všemu více porozumět. Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Aplikace pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Je k dispozici pro platformu Windows Phone a Android.

LogoCo zřejmě zaregistrujete ihned při prvním spuštění je změna loga aplikace Meteoservis. Jestli se vám líbí více než to předchozí nechám na vás. Jisté však je, že tato změna nemá žádný vliv na obsah a kvalitu aplikace samotné – a na počasí už vůbec 🙂

Hned při prvním spuštění můžete narazit na druhou novinku a tou je možnost předčasného ukončení uvítací prezentace, kterou jste poptávali. Věřte, že ty popisné obrazovky tam nebyly a nejsou bezúčelné. Mnoho uživatelů ani netuší, jaké možnosti aplikace nabízí a jak je použít či využít, a tento krátký návod je tedy hlavně pro tyto případy. Pokud ale nechcete, nemusíte, úvodní prezentaci lze nyní přeskočit stiskem klávesy Zpět.

Hlavní změnou resp. vylepšením v této verzi je zdokonalené upozornění na inverzní charakter počasí. Nově je toto upozornění zobrazováno pro aktuální den a taky pro aktuální období – podle toho v jakém „režimu“ se na stránce Dnes nacházíte. V případě zobrazení pro daný den, je vyhodnocováno počasí během celého dne a tudíž nemusí vždy korespondovat s upozorněním na inverzi pro aktuální tříhodinové období. Kliknutím na ikonu nebo text tohoto upozornění zobrazíte detailnější informace. Závěrem jen doplním, že upozornění je nyní zobrazováno také na dlaždici či zamykací obrazovce – vždy podle toho, jaké jsou zde zobrazeny informace.

Meteoservis 3 Meteoservis 3

Úplnou novinkou je zobrazení statistických informací o předpokládaném počasí na stránce Přehled. Tento statisticko-informační blok je přidán k ostatním informacím a grafům na této stránce a stejně tak se s ním dá pracovat. Tedy zejména je možno jeho pozici na stránce změnit v nastavení aplikace, kde je možné jej samozřejmě také vypnout. Výchozí pozice tohoto nového bloku je na konci, kde jej také najdete ihned po aktualizaci na tuto verzi. Nic vám ale nebrání si jej přesunout např. na pozici hned pod přehled počasí, jako vidíte na obrázku. Tento blok je k dispozici i uživatelům bezplatné Lite edice.
Obsah těchto statistických informací snad netřeba popisovat, z názvů údajů je patrno o co jde. Najdete zde základní údaje o charakteristice očekávaného počasí. Pokud byste přeci jen chtěli podrobnější vysvětlení nebo snad čitelnější zobrazení, klikněte na libovolný statistický údaj/hodnotu pro zobrazení dalších detailů.

Tolik tedy zběžný popis změn a novinek. Všechny nové funkce a možnosti jsou dostupné i u bezplatné Lite edice, ale budu samozřejmě rád, když zakoupením vyšší edice podpoříte pár korunami další vývoj aplikace a její rozšiřování do budoucna.
Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace.
Přeji Vám také krásné a klidné Vánoce a už dopředu úspěšný a plodný rok 2016.

Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store, které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace a sledování počasí na Facebooku

Komentáře nejsou povoleny.