Poslední komentáře

    No comments.

Meteoservis 2.81 pro Windows Phone – lepší LockScreen a podpora WP8.1

Nedávno představená verze Meteoservisu pro Windows Phone 8 přinesla podporu zobrazení na zamykací obrazovce tzv. lockscreenu. Nová verze rozšiřuje možnosti nastavení a nově nabízí možnost vybrat si vašeho oblíbeného poskytovatele obrázků na pozadí, třeba oblíbený Bing. Možností je ale mnohem více a vy si nyní můžete vybrat si ze široké nabídky poskytovatelů denně čerstvých obrázků pozadí.


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů a výsledek pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Takže na rozdíl od většiny podobných aplikací, Meteoservis nečerpá údaje o předpovědi z jiných meteo-serverů či webů, ale sám interpretuje výstupy numerických modelů. Meteoservis je zatím zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone 7.x/8.x a Google Android. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.


Nová verze s označením 2.81 je dostupná už nyní ve Windows Phone Store a stávající uživatelé, kteří mají zařízení s WP8, ji také obdrží formou standardní aktualizace během několika dní. Kromě již zmíněných nových možností zamykací obrazovky, doznala aplikace pro WP8 několik změn v pozadí jež nelze okem postřehnout. Opraveny byly některé chybičky, hlavně nedávno objevené problémy s aktualizací dlaždic apod., které se projevovaly zejména v poslední verzi aplikace. Vylepšena také byla kompatibilita s novými WP8.1. Živé dlaždice jsou nyní generovány jako průhledné také u low-mem zařízení (zařízení s 512MB paměti), což ocení zejména ti, kdo mají nastaven obrázek pozadí úvodní obrazovky, jak je patrno z obrázku vlevo.

Meteoservis Meteoservis

Zdokonaleno bylo také logování stavu aplikace, což oceníte až v případě nějakých problémů s aplikací. Nová verze průběžně zaznamenává aktivitu aplikace a v případě problémů (např. neočekávaná chyba aplikace) je automaticky zaslána informace autorovi včetně tohoto Log souboru k analýze. Kromě toho je ale možno, v případě problémů s aplikací, kontaktovat autora aplikace a zaslat mu správu (včetně Logu) přímo z aplikace (viz stránka O Aplikaci, sekce Podpora). Formulář však neslouží pro hlášení výpadků dat nebo obecné dotazy, ale pouze k řešení problémů s aplikací.

Tou největší novinkou je ale podpora pro poskytovatele pozadí zamykací obrazovky. Takže nejen Bing Daily Wallpapers, ale Meteoservis vám umožní si vybrat hned z několika takovýchto poskytovatelů denních obrázků (počet je u Lite edice omezen). Na výběr máte z několika kvalitních poskytovatelů pozadí LockScreenu. Kromě zmíněného Bingu např. National Geographics nebo Best of 500px a další. A samozřejmě můžete stále použít váš oblíbený statický obrázek či foto.

Meteoservis Meteoservis

Tolik tedy zběžný popis novinek. Prakticky všechny nové funkce a možnosti jsou dostupné i u bezplatné Lite edice, pouze počet poskytovatelů obrázků pozadí je zde omezen. Chcete-li si funcionalitu plnohodnotně vyzkoušet, stáhněte si zkušební Trial verzi jedné z placených edicí a pak budete mít možnost vše vidět „naostro“.
Přeji hodně radosti a užitku z používání aplikace.

Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store, které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

Komentáře nejsou povoleny.